מערך טיפולי

מערך הטיפול הייחודי והמפותח בכפר הנוער איילת השחר, כולל צוות נרחב של שש עובדות סוציאליות המלוות את כל אחת מכתות הלימוד. העו"סית מלווה את הבת בתהליך הקליטה וההשתלבות בכפר, בליווי פרטני, בקשר עם גורמים מטפלים בקהילה ובקשר עם ההורים.
בנוסף כל בת בכפר מקבלת טיפול פרטני רגשי קבוע סביב ההתמודדות עם גיל ההתבגרות, שאלות זהות, התמודדות עם צדדים לימודיים, משפחתיים ורגשיים. הטיפול נעשה לאורך כל שנות הלימוד בכפר ומותאם לכל בת לפי צרכיה. לכפר צוות טיפולי נרחב המתמחה בדרכי טיפול שונות ותחומי התמחות שונים.

טיפול בדרמה

טיפול בדרמה

דרמה תרפיה היא שיטת טיפול חווייתית בהבעה ויצירה אשר משלבת יסודות מאמנויות שונות: תנועה, מוסיקה, סיפור והאמנות החזותית וכן, עושה שימוש בגישות פסיכולוגיות שונות. זהו טיפול המגייס את כוחן המרפא של האמנויות על מנת להגמיש דפוסי הגנה, לטפח כוחות נפשיים, לחזק את כושר ההסתגלות של הנערה, דרך שיפור בדימוי עצמי, שיפור המיומנויות החברתיות ומציאת דרכים חדשות לביטוי עצמי.

העשייה הדרמטית מחזקת את חוסנה ויכולותיה של הנערה, ומאפשרת לה מרחב יצירתי בו היא יכולה לפעול ולגלות את כוחותיה, על מנת לאפשר התמודדות שונה ויעילה יותר. היכולת לגלם דמויות שונות ולהתרחק מעט מעצמינו דרך משחק ויצירה, מאפשרת עיבוד מוגן של התכנים הרגשיים והעולם הפנימי, בדרך השלכתית.

 

(קרא עוד...)
טיפול ביבליותרפי

טיפול ביבליותרפי

טיפול רגשי – ביבליותרפי. טיפול בהבעה ויצירה שבו ישנה אפשרות לשימוש באמצעיים השלכתים של כתיבה, קריאה ואמצעים אמנותיים נוספים, אשר נותנים ביטוי לעולם הפנימי. דבר זה נעשה לעיתים באמצעים השלכתיים ולעיתים באופן ישיר, והם שואפים להגיע לתהליכים עמוקים של עיבוד החוויה, תוך כדי תמיכה מרבית לאורך התהליך.

 

(קרא עוד...)
טיפול בבעלי חיים

טיפול בבעלי חיים

המפגש עם בעלי החיים מספק לנערות חוויות עוצמתיות כמו מגע וקשר, התעוררות רגשות של חום ולעתים של פחד וחשש. זוהי הזדמנות לבחון ולקדם דרכי התמודדות וכן, למפתח כישורים תקשורתיים וחברתיים. מטרת הטיפול בעזרת בעלי חיים, היא לעודד ולקדם אצל הבנות בדרך של עשייה מהנה, תפקוד עצמאי, יוזמה ויצירתיות. 

(קרא עוד...)
רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה על סוסים וטיפול בהם, הינן פעולות המשלבות יתרונות גופניים, נפשיים וחברתיים. בתחום הלימודי-התנהגותי, הנערות מקבלות הדרכה והסברים על מושגים הקשורים ברכיבה על סוסים, הרגלי עבודה נכונים, שיפור טווח קשב וריכוז, תכנון פעולות, כושר התארגנות, הצבת גבולות, עידון תגובות ודחיית סיפוקים. הרכיבה והשליטה בסוס תורמות להעלאת הביטחון העצמי והדימוי העצמי, הגברת המוטיבציה, התמודדות עם קשיים, פחדים, כישלונות והצלחות.

 

(קרא עוד...)
טיפול באומנות

טיפול באומנות

העיסוק בהבעה ויצירה נותן לבנות הזדמנות לגייס כוחות, מאפשר ארגון והכלה של תכנים אישיים, ליצר תקשורת, לעודד שימוש בדמיון ולאפשר ביטוי אותנטי. הטיפול באומנות מציע גישה עקיפה לעולמה הפנימי, התוך אישי והבין אישי של הנערה. בתהליך העבודה האומנותית, מתאפשרים בין השאר גם קשר עם תכנים לא מודעים, שתהליך היצירה מעלה, תוך הסרה או עקיפה של הגנות ומחסומי תקשורת. 

 
(קרא עוד...)
פסיכיאטרית ילדים ונוער

פסיכיאטרית ילדים ונוער

כאחת לחודש ובהתאם לצורך, מגיעה לכפר פסיכיאטרית ילדים ונוער, אשר מלווה את הצוות והבנות בייעוץ מקצועי ודיסקרטי
 

(קרא עוד...)
פוטותרפיה- טיפול באמצעות צילום

פוטותרפיה- טיפול באמצעות צילום

פוטותרפיה מייצרת מרחב בו ניתן לעקוף את השיח הורבלי ולעסוק בתכנים
משמעותיים, בדרך אמצעית.
הצילום מאפשר לנערה לבטא את מצבה הרגשי וצרכיה, ומעניק לה הזדמנות ליצור
ייצוג לתכנים מעולמה הפנימי.
תהליך הצילום מצריך ריכוז והתארגנות, ובסופו מתקבל דימוי המעצים את הנערה
ומעניק לה תחושת מסוגלות.
הבחירות הצילומיות (כמו מידת התקריב, זווית הצילום, גבולות הצילום, אור
וצבע ועוד..) משמעותיות ומאפשרות לנערה לקיחת אחריות.
הצילום הסופי, המתקבל ביד או במחשב, מעניק לנערה תחושת סיפוק ממימוש
היכולת היצירתית לידי תוצר מוחשי.

בפוטותרפיה הנערה יכולה להצטלם במהלך הטיפול באופן שבו היא בוחרת (להבדיל
מהאופן שבו צילמו אותה בעבר) תהליך המעניק תחושת שליטה, מצמיח מודעות
ומאפשר חקירה עצמית.

(קרא עוד...)

accessibility