מערך טיפולי

מערך הטיפול הייחודי והמפותח בכפר הנוער איילת השחר, כולל צוות נרחב של שש עובדות סוציאליות המלוות את כל אחת מכתות הלימוד. העו"סית מלווה את הבת בתהליך הקליטה וההשתלבות בכפר, בליווי פרטני, בקשר עם גורמים מטפלים בקהילה ובקשר עם ההורים.
בנוסף כל בת בכפר מקבלת טיפול פרטני רגשי קבוע סביב ההתמודדות עם גיל ההתבגרות, שאלות זהות, התמודדות עם צדדים לימודיים, משפחתיים ורגשיים. הטיפול נעשה לאורך כל שנות הלימוד בכפר ומותאם לכל בת לפי צרכיה. לכפר צוות טיפולי נרחב המתמחה בדרכי טיפול שונות ותחומי התמחות שונים.

טיפול בדרמה

טיפול בדרמה

דרמה תרפיה היא שיטת טיפול חווייתית בהבעה ויצירה אשר משלבת יסודות מאמנויות שונות: תנועה, מוסיקה, סיפור והאמנות החזותית וכן, עושה שימוש בגישות פסיכולוגיות שונות. זהו טיפול המגייס את כוחן המרפא של האמנויות על מנת להגמיש דפוסי הגנה, לטפח כוחות נפשיים, לחזק את כושר ההסתגלות של הנערה, דרך שיפור בדימוי עצמי, שיפור המיומנויות החברתיות ומציאת דרכים חדשות לביטוי עצמי.

העשייה הדרמטית מחזקת את חוסנה ויכולותיה של הנערה, ומאפשרת לה מרחב יצירתי בו היא יכולה לפעול ולגלות את כוחותיה, על מנת לאפשר התמודדות שונה ויעילה יותר. היכולת לגלם דמויות שונות ולהתרחק מעט מעצמינו דרך משחק ויצירה, מאפשרת עיבוד מוגן של התכנים הרגשיים והעולם הפנימי, בדרך השלכתית.

 

(קרא עוד...)
טיפול ביבליותרפי

טיפול ביבליותרפי

טיפול רגשי – ביבליותרפי. טיפול בהבעה ויצירה שבו ישנה אפשרות לשימוש באמצעיים השלכתים של כתיבה, קריאה ואמצעים אמנותיים נוספים, אשר נותנים ביטוי לעולם הפנימי. דבר זה נעשה לעיתים באמצעים השלכתיים ולעיתים באופן ישיר, והם שואפים להגיע לתהליכים עמוקים של עיבוד החוויה, תוך כדי תמיכה מרבית לאורך התהליך.

 

(קרא עוד...)
טיפול בבעלי חיים

טיפול בבעלי חיים

המפגש עם בעלי החיים מספק לנערות חוויות עוצמתיות כמו מגע וקשר, התעוררות רגשות של חום ולעתים של פחד וחשש. זוהי הזדמנות לבחון ולקדם דרכי התמודדות וכן, למפתח כישורים תקשורתיים וחברתיים. מטרת הטיפול בעזרת בעלי חיים, היא לעודד ולקדם אצל הבנות בדרך של עשייה מהנה, תפקוד עצמאי, יוזמה ויצירתיות. 

(קרא עוד...)
טיפול באומנות

טיפול באומנות

העיסוק בהבעה ויצירה נותן לבנות הזדמנות לגייס כוחות, מאפשר ארגון והכלה של תכנים אישיים, ליצר תקשורת, לעודד שימוש בדמיון ולאפשר ביטוי אותנטי. הטיפול באומנות מציע גישה עקיפה לעולמה הפנימי, התוך אישי והבין אישי של הנערה. בתהליך העבודה האומנותית, מתאפשרים בין השאר גם קשר עם תכנים לא מודעים, שתהליך היצירה מעלה, תוך הסרה או עקיפה של הגנות ומחסומי תקשורת. 

 
(קרא עוד...)
פסיכיאטר ילדים ונוער

פסיכיאטר ילדים ונוער

כאחת לחודש ובהתאם לצורך, מגיע לכפר פסיכיאטר ילדים ונוער, אשר מלווה את הצוות והבנות בייעוץ מקצועי ודיסקרטי
 

(קרא עוד...)
אקותרפיה

אקותרפיה

אקותרפיה היא שיטה בה רותמים את הטבע והכוחות הקיימים בו לתהליך הריפוי. התהליך מתקיים בטבע ומשלב שיחה, תנועה, דמיון, ועבודה רגשית. התהליך תומך בחיבור עמוק לטבע האנושי, לטבע הפראי, לכוחות החיים ולמשאביו הפנימיים של האדם. השימוש בכלים השונים נעשה תוך הקשבה עמוקה ומלאה לנערה ולצרכיה.

(קרא עוד...)

accessibility