חווה, בוגרת הכפר

באתי מבית חרדי חבדניקי. באיזה שהוא שלב לא רציתי ללכת ללימודים והמצב ייאש אותי. הגעתי לכאן אחרי חצי שנה שלא למדתי ועם תקווה אחרונה שתהיה לי בגרות. היו עוד כמה בנות כמוני ונתנו לנו מורה פרטית כדי להשלים פערים. כאן ראיתי כיוון אחר לאמונה, דווקא הגישה כאן בנתה את האמונה שלי היום.

תמר, תלמידת יב'

באתי מבית חרדי חבדניקי. באיזה שהוא שלב לא רציתי ללכת ללימודים והמצב ייאש אותי. הגעתי לכאן אחרי חצי שנה שלא למדתי ועם תקווה אחרונה שתהיה לי בגרות.הגעתי ממסגרת חרדית לאחר שלא יישרתי קו עם הדרישות שהיו בה. השנה אני מסיימת יב' עם תעודת בגרות מלאה ותעודה מקצועית באיפור ובקונדטוריה. אם היו שואלים אותי לפני 4 שנים איפה אהיה בנקודת הזמן הזאת, לא הייתי חושבת שזה יקרה. באיילת השחר קיבלתי המון עזרה בלימודים אבל גם מה שמעבר ללימודים.

נסיה

לפני שהגעתי לאיילת השחר הייתי בשתי מסגרות אחרות אבל עזבתי מאוד מהר. רק שהגעתי לכאן קיבלתי הרגשה ששווה לי להילחם על עצמי. אני חושבת שזה בזכות המורות, המדריכות המדהימות וכל הדברים שמקבלים כאן שלפני כן לא קיבלתי. חוגים, עזרה לימודית ועוד....

איילת השחר, כפר נוער חינוכי טיפולי לבנות מהמגזר הדתי לאומי ומהמגזר החרדי לכיתות ט'-י"ב

תכנית משולבת הכוללת חינוך, טיפול ומגורים במושב יונתן ברמת הגולן,
הקניית כלים לחיים בוגרים עם משמעות, בניית בית וקריירה - הקליטה בכל ימות השנה!

איילת השחר הוא בית חינוך דתי אוהב ומכיל, צוות הכפר המסור והמקצועי מסייע לנערות לעצב ולייצב את עולמן, הנערות המתחנכות בכפר הנוער איילת השחר עוברות תהליך של צמיחה ועיצוב זהות אישית בעלת ערכים ומוסר

ברוריה נויברגר מנהלת כפר איילת השחר

מסגרת עוטפת בכפר

תכנית למידה מותאמת אישית

אנחנו נבנה עבור בתכם תכנית מדורגת, המתאימה ליכולות ולרקע הלימודי שלה. אנחנו רוצים לבנות בה אמון ביכולות שלה, ולהוביל אותה להצלחה ולתעודת בגרות מלאה, בקצב שלה.

מגמות קונדיטוריה, חקלאות וטכנולוגיה 3-5 יחידות מתמטיקה ואנגלית כחלק מיום הלימודים, רכיבה על סוסים ועבודה במשק החי, מרכז למידה פעיל במשך כל שעות היום

העשרה ומרחבי הצלחה

בשעות הפנאי, יעמדו לרשות בתכם מגוון פעילויות. אנו רוצים לאפשר לה לפתח את הכשרונות שלה, לחוות הנאה בעשייה, ולהצליח – ולא רק בלימודים.

חדר מוזיקה, סדנת אומנות, חדר כושר, קורסים טכנולוגיים וקורסי קוסמטיקה: איפור, ולק ג'ל.

תכנית טיפולית מקיפה

אנו נספק לבתכם טיפול רגשי, אישי וקבוצתי, שילווה את התפתחותה. אנו רוצים לחזק אותה, לטפל ולרפא את כאבי העבר, ולתמוך בה רגשית בתהליך שהיא עוברת כהכנה לעתידה.

טיפול פרטני, טיפול קבוצתי, טבע תרפיה, מטפלות ממגוון התמחויות, מענה פסיכיאטרי בעת הצורך.

ליווי ההורים

קשר רציף בין צוות הכיתה להורי הנערה

כדי שבתכם תצליח, אנו דוגלים בשקיפות מלאה ושותפות אתכם ההורים. צוות הכיתה יעמוד אתכם ההורים בקשר רציף לעדכונים וחשיבה משותפת. המטרה היא לראות את בתכם במכלול מרחבי חייה, ולתת לה את המענה המדויק לצרכיה.

קבוצת הורים

מהלך השנה מתקיימת סדרת סדנאות להורים בזום עם עו"סית הכיתה. הדרכה להורים וחשיבה משותפת  כיצד לקדם את התהליך החינוכי, שיתוף בדרכי החינוך של הכפר ושותפות בין ההורים.

ליווי הבנות עד גיל 26

  • הכנה לחיים הבוגרים ליווי בבחירת השירות, והכנה ליציאה לחיים עצמאיים
  • בזמן השירות ליווי, תמיכה ופיתרון בעיות
  • הכוונה ללימודי מקצוע ותעסוקה סיוע בבחירה אופטימלית לימודים ותעסוקה קורסים מקצועיים, מלגות לימודים, ועוד
  • השתלבות בשוק העבודה כתיבת קורות חיים, חיבור למוקדי תעסוקה אטרקטיביים
  • ליווי להקמת משפחה

סיפורה של תהילה

בוגרת הכפר, תהילה, מספרת על ההכוונה שקיבלה ועל התהליך שעברה.

מנטורית אישית המלווה את כל התהליך בשיתוף עמותת בית לכל ילד

רוצים לשמוע עוד?

נשמח לספר לכם יותר

  • klita@ayhs.org.il
  • מושב יונתן, רמת הגולן 12415