החיים בפנימיה

הפנימיה מהווה עבור רוב הבנות מעין בית שני. צוות הפנימיה נותן מענה לכל בעיה שמתעוררת במשך כל זמן שהותה של הנערה בכפר ודואג לצרכיה הבסיסיים. 

לכל קבוצה בכפר יש מחנכת כיתה, מחנכת פנימיה, בת שירות או מורה חיילת ועובדת סוציאלית. צוות הכיתה עובד בצורה מסונכרנת ובתיאום מלא, דבר המאפשר לנערה להיות בסביבה מחזיקה ומוגנת. 

צוות הפנימיה מקיים קשר רציף ומשמעותי עם צוות בית הספר ועם הצוות הטיפולי. 

צוות הפנימיה רואה חשיבות גדולה להיות בקשר עם ההורים של הנערה וליידע אותם בהתנהלותה והתנהגותה של בתם.

שבת כפר

אחת לשבועיים נשארות הנערות לשבת בכפר. השבת בכפר נעשית באווירה דתית. בערב שבת הארוחות הן כיתתיות ואינטימיות ובבוקר שבת ישנה סעודה משותפת וכפרית. במהלך השבת מתקיימות פעילויות שונות וישנו נושא שבת המתחלף משבת לשבת שעל פיו מייצרים אווירה ועושים הפעלות.
לעיתים מוזמנים מרצי אורח המעבירים שיחה או סדנא מעוררת מחשבה.
 

פעילויות ערב

צוות הכיתה, מחנכת פנימייה או בת השרות מעבירות בערבים הפנויים בפנימייה זמן של יחד, של שיתוף, פעילויות, שיח ועוד.
פעילויות תקופתיות- מידי חודש/ חודשיים נבחר בכפר נושא בו מתעמקים ומסביבו מיצרים רשת של פעילויות ושיח. לעיתים בפעילות גדולה כפרית בבוקר או בערב. לעיתים בשיח עם אורח חיצוני ביום חול או בשבת. ולעיתים באירוע או פרויקט שהנערות מניעות סביב אותו נושא

 

סדר היום בכפר

 

הקשר עם אנשי המושב

אחת המטרות החשובות שלנו בכפר היא לבנות אצל הנערות את תחושת השייכות לקהילה ולחברה בכלל. חשוב לנו שהבנות תהיינה מודעות שהכפר שוכן בתוך ישוב אשר גרות בו משפחות, מחובתן להתחשב באורחות החיים של התושבים וכן בשימוש במתקנים  ואזורים העומדים לרשות אנשי המושב. קיימים שיתופי פעולה בין תושבי הישוב לבנות הכפר בממספר תחומים. מספר משפחות לא קטן פותח את ביתו לארח בנות מהכפר באופן קבוע לארוחה בשבת. במבט מן הצד נראה שבחלק גדול מהמקרים, נוצר קשר יציב ומשמעותי בין הבנות למשפחה. הבנות נחשפות להתנהלות של משפחה נורמטיבית ומקבלות יחס עוטף וחם. 

 

accessibility